Компаніївська ЦБС

                                                           Бібліотека-книжчин дім.
Наприкінці вересня осінь дарує нам золото листопаду, різнобарв'я жоржин, і своє неповторне свято-Всеукраїнський день бібліотек, бо чи не найбільше диво на землі - книга.
У Компаніївській ЦРБ для студентів- першокурсників було проведено свято "Приходьте, друзі, на гостини".
Присутні ознайомилися з бібліотекою, переглянули виставки і новинки книгозбірні , здійснили віртуальну подорож "Топ-8 бібліотек світу", "Історія створення книги". Приймали активну участь у конкурсах "Бібліотечна математика", "Склади прислівя", "Книжковий", "Літературний марафон" та інш.
Учасники заходу дійшли згоди, що книга була і буде займати чинне місце в житті кожної людини.

        Для студентів 11 групи Компаніївського коледжу ветеринарної медицини працівники ЦРБ провели краєзнавчу гру «Наш рідний край, чарівний». Захід розпочала бібліотекар Гребенюк О.М. розповіла про історію рідного краю,про видатних людей Компаніївщини. Географічно-краєзнавчу вікторину «Стежками рідного краю» провела Михайленко Л.В. Також присутні позмагалися на кращого знавця легенд про рідний край.

                                                      Краса слов'янського слова 
Більше тисячу років назад брати Кирило і Мефодій принесли на землю слов'ян світло писемності і знань.
Це був час, коли релігія, держава і наука злились воедино. Створений великими просвітителями алфавіт є попередником слов'янської мови.
4 травня відзначаємо День слов'янської писемності і культури та прославляючи братів Кирила та Мефодія. Ці події був присвячений мовознавчий двобій: "Слова ... Ввас мудрість вічна і любов", проведений для студентів 12 групи місцевого коледжу. Присутні переглянули відео " Житіє Кирила і Мифодія", взяли участь у конкурсі "Закінчи прислів'я про книгу" та переглянули книжкову виставку "Із глибини віків". 

                                                    Будеш,батьку,панувати...

У вересні весь світ буде відзначати 250-річчя від дня народження зачинателя нової української літератури Івана Петровича Котляревського.

З нагоди цієї дати працівником центральної районної бібліотеки Гребенюк О.М. для учнів 11 класу КЗ "Компаніївське НВО" проведено літературну композицію "Веселий мудрець-Іван Котляревський".

Учням подано багатий інформаційний матеріал з біографії письменника,розкрито окремі погляди і вчинки І.Котляревського, на які раніше мало або зовсім не зверталась увага, дізналися історію написання і видання "Енеїди",досить складну та цікаву. А Станіслав Паценко проявив свої акторські здібності прочитавши уривок з "Енеїди".

Літературна вікторина "Котляревський", знайомий і незнайомий допомогла молоді глибше пізнати особистість та творчість цього письменника, закріпити набуті в школі знання про нього.

                                                     "Свято зі сльозами на очах"
У травні, у дні весняного буйноцвіття приходить до нас свято Перемоги, свято " зі сльозами на очах".
В читальному залі Компаніївської ЦРБ до Дня Перемоги у Другій світовій війні діє книжкова виставка "Крізь дим,і біль, і біди". Представлені на ній матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Тематика книг про війну дуже різноманітна- це розповіді про великих полководців Другої світової війни, про в'язнів концтаборів, про масове знищення євреїв, про життя цивільного населення на окупованій території.
Напередодні свята працівникиЦРБ спільно з викладачем історії Фоміченко А.Л..бібліотекарями коледжу ветеринарної медицини провели для студентів 11 та 12 груп годину слави "Роки війни-століття пам'яті"
Серед запрошених на захід були: Попова Ж.Ф.-дитина війни,голова селищної організації ветеранів України, Коваленко А.І.- дитина війни, місцева поетеса.
Жанетта Федорівна та Алла Іванівна розповіли студентам про своє тяжке воєнне дитинство, напівголодне існування, насильницьке вивезення людей нашого краю у фашистське рабство, страх перед загибеллю та тверду віру у неминучу перемогу.
Алла Іванівна зачитала свої вірші, присвячені ветеранам, Дню Перемоги.
Насамкінець студенти познайомилися з літературою про Другу світову війну, огляд якої провела бібліотекар Гребенюк О.М
На згадку про зустріч гості отримали подарунки.

                                                  Терновий вінець Чорнобиля
26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні років відчуватимуть на собі майбутні покоління. Щоб згадати про трагедію віку, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров'я людей, розповісти про ліквідаторів аварії бібліотекар Михайленко Л.В. провела для студентів 12 групи Компаніївського коледжу вет.медицини годину-реквієм «І все перекреслив урановий атом». Присутні прослухали розповідь про стосунки людини з мирним атомом і жахливі наслідки катастрофи, взяли участь в обговоренні переглянутого відеофільму «Чорнобиль за годину до вибуху». Студентам була представлена книжкова виставка-застереження «Чорнобиль - біль наш довічний».

                                                                   Селфі ціною життя
Що штовхає підлітків на смертельну небезпеку?
В Україні продовжують гинути підлітки через селфі. Традиційно в зоні ризику - підлітки та молодь.
Психологи переконані, захоплення молоді селфі - це спроба виділитися з натовпу, як варіант самоствердження.
Про походження селфі, що таке «селфіманія» та як її позбутися, шкідливість та користь селфі - про це йшла мова під проведення діалогу-застереження «Небезпечне селфі», який провела бібліотекар Компаніївської ЦРБ Гребенюк О.М. для студентів 12 групи коледжу ветеринарної медицини.
Студенти переглянули відео-ролики «Екстремальне селфі», «Селфі за 5 хвилин до смерті».

                                                     Життєві орієнтири
«Хочу - можу - треба»- відома багатьом формула оптимального вибору професії, але, як свідчить практика успіху задоволених життям людей, до неї слід додавати ще один важливий компонент - «Покликання».
Як його відчути та з максимальною користю використати для себе та громади - про це йшла мова про під час проведення центральною районною бібліотекою профтайму «З школи до дорослого життя». Учасниками заходу були учні 9 класу Компаніївської ЗОШ І-ІІ ступенів.
І вже за традицією, старшокласники спочатку «споживали» досвід інших, а потім із задоволенням виконували ігрові вправи, конкурсні завдання: «Продовж думку», «Назвіть професію», «Розшифруй професію» та вчились аргументувати власну точку зору щодо вибору майбутньої справи в можливій дискусії з батьками.
Учні також мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «У пошуках майбутнього». Підсумком проведеного було анкетування серед присутніх «Зроби свій вибір правильно».

                                          Життя без туберкульозу
Всесвітній день боротьби проти туберкульозу відзначають 24 березня. Саме з цією метою бібліотекарі ЦРБ спільно с куратором Компаніївського коледжу ветмедицини Садовою Л.О. провели для студентів 11-12 гр. відео-лекторій "Щоб попередити..." . Під час заходу студенти переглянули відео ролик "Знай.Стережись.Не бійся." та дали відповіді на запитання вікторини "Що Ви знаєте про туберкульоз". Учасники ознайомились з виставкою інформацією "Туберкульоз проблема та виклик сучасності". "Наше здоров'я -в наших руках"- саме такого висновку дійшли всі присутні на заході

                                          Слово вічне, слово невмируще

                                                                                          Щовесни, коли тануть сніги

                                                                                          І на рясці засяє веселка,

                                                                                           Повні сил і живої снаги,

                                                                                           Ми вшановуємо пам'ятьШевченка

6 березня бібліотекар ЦРБ Михайленко Л.В. спільно з колегою місцевого коледжу Макаренко О.Л. та куратором 21 гр. Вагіною О.М. провели для студентів літературно-поетичну годину «Літопис долі Кобзаря». Впродовж заходу учасники мали змогу переглянути відео «Життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка», заглибитись у духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості в наші дні.Студенти зворушливо декламували вірші та уривки з творів поета, затамувавши подих слухали пісню «Та неоднаково мені» у виконанні К. Скрябіна, активно брали участь у конкурсі «Знавці творів Шевченка» та дізналися про цікаві факти з його життя під час вікторини «Сторінки життя видатного українця». Доповненням до заходу була книжкова виставка «І ще горить Шевченкова свіча». 

                                                             Герої нашої доби
В історії України було багато трагічних сторінок. Подіям,що відбулися з нашим суспільством на зламі 2013/14 років був присвячений урок мужності "Герої сьогодення- Небесна Сотня", який провели працівники районної бібліотеки спільно з викладачем ветеринарного коледжу Фоміченко А.Л. та бібліотекарем Макаренко О.Л. для студентів 11 і 12 гр.
Присутні переглянули відеопрезентацію "Майдан наших надій і сподівань".
На заході студенти отримали інформацію про причини і наслідки лютневих подій 2014 року, згадали земляків які загинули на майдані та в зоні АТО, та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Презентацію книжкової виставки "Сотню вже зустріли небеса" провела бібліотекар Михайленко Л.В.

                                                  У рідних слів-велика сила
Без своєї мови,своєї самобутньої культури немає народу.Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
Мова- духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те,що живе в наших серцях.
До уваги читачів Компаніївської центральної районної бібліотеки представлена книжкова виставка "Шануймо мову,як найбільшу святість". Працівники бібліотеки Михайленко Л.В та Гребенюк О.М. завітали до учнів 11 класу КЗ "Компаніївське НВО" з конкурсом мовознавців "О, рідна мово ти моя,як любо ти звучиш" Учні дізналися про історію свята,нелегкий шлях утвердження української мови. Бібліотекарі запропонували безліч мовних розваг: конкурси "Від прислів'я не втечеш", "Чи знаєте ви частини мови", "Знайди приховані слова", "Антисуржик", "П'ятий зайвий". Учасники показали гарні знання відповідаючи на питання вікторини "Міркувальні перегони", вправно впоралися із завданнями, читаючи скоромовки, з'ясовували значення фразеологізмів і підбирали до них антоніми і цим вони закріпили та покращили свої знання з української мови. 

                                                      Всьому початок є любов.
Д
о Дня закоханних працівниками Компаніївської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку "Усе любовю зміряне до дна".
На виставці представлено художню літературу українських та зарубіжних авторів-кращі твори про великі почуття видатних осіб,шедеври любовної лірики.
Майстри слова-Шекспір,Петрарка,Пушкін,Тургенєв,Омар Хайям,Толстой,Сосюра в своїх творах розкривають велич любові.
На увагу заслуговують видання:В.Сосюра "Так ніхто не кохав",В.Шекспір "Ромео і Джульєта",Грін "Пурпурові вітрила", Цвейг "Нетерпение сердца",Булгаков "Майстер і Маргарита" та інші.
Саме кохання у нашому житті дозволяє боротися з незгодами.Воно може підносити людину на хвилях радості ,скидати у вир безнадії та туги.Та,певно,саме заради того щастя варто жити. Кохання-найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихає поетів і художників,музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все,що написано про кохання ,людині не вистачило б цілого життя .
А студенти коледжу ветеринарної медицини отримали від бібліотекаря Гребенюк О.М рекламну продукцію-закладки-рекомендації "Для закоханних"

Новини 2019

Працівники Компаніївської центральної районної бібліотеки, щиро вдячні читачці Білоус Л.Ф за подаровані книги. 

                                     Духовна єдність українського народу
День Соборності-свято кожного з нас. І його значення полягає не лише в тому,що територіально цілісність України,скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься незмінною,але й у нашому усвідомленні того,що лише в єдності та соборності душі можемо досягти величної мети-побудови економічно й духовно багатої,вільної й демократичної України,якою пишатимуться наші нащадки.
Віддаючи шану цій главній історичній події,працівниками центральної районної бібліотеки спільно з викладачами Компаніївського коледжу ветеринарної медицини Фоміченко А.Л та Величко С.М.,бібліотекарем цього ж закладу Макаренко О.М для студентів 11 та 12 груп проведено годину державності «Ми овіяні духом єднання».
Присутні переглянули документальний фільм «Злука. День Соборності України»,презентацію «Ланцюг історії не перерветься», дали відповіді на запитання вікторини з даної теми, мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Єдині духом України».

                                                                   Новини

                                                              Мандруємо Європою.
"Світ неначе скидав із себе старе лахміття, щоб тут і там нарядитися в білі плащі церков"- написав приблизно в 1050р чернець Рауль Глабер. Так, дійсно. Є в світі такі архітектурні споруди, побачивши які, неможливо стримати здивування.Нещодавно студенти місцевого коледжу мали змогу ознайомитися з архітектурними стилями Європи під час відео-круізу "Великі європейські архітектурні стилі". Присутні переглянули відео, 5 архітектурнихстилів, про які ви маєте знати"та "Європейська архітектура", де дізналися багато цікавого про найпоширеніші та найвпізнаваніші архітектурні стилі країн Європи, переглянули книжкову виставку "Чудернацькі споруди".

                                           Ввічливість-основа спілкування
«Давайте вчитись спілкуванню!»- з таким закликом звернулися бібліотекарі до своїх гостей-студентів-першокурсників Компаніївського коледжу ветеринарної медицини, які завітали до бібліотеки на Абетку ґречності.
«Будьмо взаємно красивими».
В ході заходу учасники прийняли участь у різноманітних і цікавих конкурсах «Чи ввічливий ти», «Благородні вчинки», «Закінчіть прислів'я», «Ми йдемо в театр», «Від теорії до практики». Присутні дізналися ,що означає слово гречний, що таке молодіжний сленг, хто написав перші правила поведінки дітей, чому вихована людина має більше шансів на успіх , переглянули книжкову виставку «В країні ввічливих наук».

                                              Тиждень права
З 10 по 14 грудня в Компаніївській центральній районній бібліотеці проведено цикл заходів правової тематики в рамках Всеукраїнського тижня права.
Тематика проведення заходів сприяє підвищенню рівня правової культури користувачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов'язки, можливості їх реалізації та захисту.
Про те, як діяти і захистити себе в ситуації , що склалася, представлені матеріали на виставці-рекомендації «Права. Гарантія. Захист.»
Одним із заходів тижня права було інформаційне досьє «Наслідки необдуманих вчинків»,проведений для студентів Компаніївського коледжу ветеринарної медицини.
Життєві приклади,конкретні ситуації , які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись присутніх над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.
Знати кожному хоча б основи правової абетки для захисту своїх прав, усвідомити роль та значення законів у житті держави та людини допомогли правові сходинки . «Є обов'язки у тебе, їх виконувати треба». Молоді було цікаво і корисно довідатись про свої права , обов'язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини , адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. До уваги учасників був представлений відеофільм «Правовий захист молоді».
Також студенти мали змогу поспілкуватися з начальником районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Івановим М.Е.
Розглядалося питання булінгу серед молоді.
Юнаки та дівчата мали змогу звернутися до спеціаліста із запитаннями та отримати кваліфіковану відповідь та відповідну рекомендацію з юридичного напрямку.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!